headerphoto

Gdzie szukać pracy w Irlandii

Praca dla polaków w Irlandii
Błyskawicznie rozwijająca się branża komputerowa oraz handel sprawiają, że Irlandia stała się atrakcyjnym miejscem zatrudnienia dla wykrztałconych ludzi z całej unii. Praca na zielonej wyspie to ogromna szansa dla ludzi z dobrą znajomością języka oraz ze specjalizacją. W Irlandii poszukuje się głównie informatyków, architektów, księgowych, lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów. Dodatkowo pracę mogą znaleźć również wysoce wykwalifikowani pracownicy fizyczni, m.in.: ślusarze, piekarze, pracownicy budowlani, mechanicy samochodowi. Praca w irlandii czeka na pracowniak wystarczy tylko przejżeć stosowne ogłoszenia o pracę oraz stale monitorować oferty pracy w urzędach zatrudnienia.

ogłoszenia o pracę

Tymczasowa, seznowa praca w Irlandii 2013
Zanim znajdziemy wymarzoną posadę warto zacząć pracę w jakimś mniej ambitnym miejscu, które pomoże nam się utrzymać do czasu podjęcia bardziej ambitnej pracy. Taką pracę najłatwiej i najszybciej będzie nam znaleźć w restauracjach typu fast food, sklepach, pubach barach z kanapkami. Tak samo jak w Polsce miejsca takie mają sporą rotację pracowników. Najskuteczniejszym sposobem na zdobycie takiej pracy jest chodzenie od jednych do drugich drzwi i zostawianie swojego CV, gdyż takie bary nie ogłaszją sie nawet w prasie. Jeżeli zależy nam na pracy sezonowej na wakacje (praca dla studentów) należy mieć na względzie fakt, iż w wakacje irlandzki rynek pracy poszeżają też rodowici irlandzcy studenci oraz uczniowie szkół średnich, którzy stanowią dla nas największą konkurencję. Jeśli szukamy pracy seznonowej najlepszym rozwiązaniem jest przybycie już na początku czerwca, gdyż potem znalezienie pracy graniczy z cudem.


oferty pracy

Praca nie tylko dla budowlańców
Nieda sie ukryć że nalepiej w Irlandii mają budowalńcy najmniejsza stawka za prostą fizyczną pracę budowlną to siedem funtów na godzinę. Budowlańcom w na wyspach zawsze powodziło i będzie się powodzić dobrze. Pracy w tym sektorze napewno nie zabraknie stare budownictwo, domy wymagają częstych i pracochłonnych remontów sprawiają, że każda wykwalifikowana siła robocza jest na wagę złota. Z uwagi na niedobór wykwalifikowanych i doświadczonych budowlańców, stawki stale rosną. Polscy robotnicy przez ostatnie klila lat wypracowali sobie w Irlandii markę dzięki czemu mają opinie solidnych i fachowych rzemiślników. Co za tym idzie stawki w sektorze budowalnym także dla Polskich imigrantów idą ciągle w górę.

Praca dla specjalistów
Obecnie w Irlandii coraz bardziej docenia się polskich specjalistów. Praca znajdzie się dla: informatyka, lekarza, inżyniera, dentysty, architekta i wielu innych. Jeszcze kilka lat temu polskim "wykrztałciuchom" ciężko było znaleźć posadę zgodnie z wyuczoną profesją. Dziś to właśnie specjaliści z Polski, a zwłaszcza lekarze zajmują najwyższe miejsca w hierarchii płac. Ich wynagrodzenie sięga nawet magicznej bariery 100 tysięcy euro na rok. Równie dobrze opłacani są także inynierowie, pracownicy branży IT (programiści, pracownicy helpdesku, webmasterzy, graficy etc), ekonomiści, benkierzy oraz wiele innych branż wymagających specjalistycznej wiedzy. Jednak to co najlepsze Irlandii to to że nawet osoba bez wykrztałcenia może godnie żyć nie martwiąc się czy starczy jej do pierwszego.

Gdzie szukać pracy (oferty, ogłoszenia)
Bedąc w polsce warto szukać ofert przez biuro pośrednictwa pracy lub poprzez interent na Irlandzkich portalach o pracy:

www.fas.ie
www.jobs.ie
www.topjobs.ie - najbardziej poszukiwani pracownicy - oferty pracy
www.legaljobs.ie
legalna praca dla każdego www.irishjobs.ie
www.employireland.com
www.jobs4u.ie - praca dla każdego
www.retailjobs.ie
www.monster.ie
www.teachingjobs.ie - praca dla inżynierów
www.ireland.com/jobs - oficjalny serwis pracy irlandii
www.hoteljobs.ie - praca w hotelarstwie
www.nixers.com - praca w hotelarstwie i gastronomii

Będąc już na miejscu w Irlandii warto zaopatrzeć się w prasę lokalną i tam szukać ofert pracy. Tytuły obowiązkowe to: IrishTimes, Irish Examiner, Guardian, Independent, rish Independent, Sunday Business Post